ВСЕСВІТНІЙ ТИЖДЕНЬ ІМУНІЗАЦІЇ

В Україні щорічно в останній тиждень квітня проводиться Світовий тиждень імунізації. Як пояснює Всесвітня організація охорони здоров’я, імунізація є питанням національної безпеки, оскільки здоров’я населення — всіх разом і кожного окремо — залежить від рівня охоплення вакцинацією в країні. Для формування колективного імунітету необхідно, щоб рівень вакцинації населення країни досягав 95-98%.

В даний час, вакцинація забезпечує захист дітей не тільки від хвороб, вакцини проти яких існують вже багато років, таких як дифтерія, правець, поліомієліт і кір, але також від пневмонії та ротавірусної діареї, на частку яких припадає більшість випадків смертей дітей у віці до 5 років.

Крім того, завдяки новим вакцинам, можна захистити підлітків і дорослих людей від таких хвороб, які становлять загрозу для життя (грип, менінгіт, рак шийки матки і печінки).

Вакцинація — один з найбільш економічно ефективних способів захиститися від хвороб і важливий аспект для здоров’я і благополуччя людини протягом усього життя. Це процес, завдяки якому людина набуває імунітет, або стає несприйнятливою до інфекційних хвороб шляхом введення вакцини. Вакцини стимулюють власну імунну систему організму захисту до інфекції або хвороби. Іноді вакцинація не запобігає захворюванню повністю, але сприяє більш легкому його течією.

За останні десятиліття імунізація дозволила досягнути в Європейському регіоні вражаючого зниження дитячої смертності. Сьогодні дев’ять із десяти дітей отримують принаймні один базовий набір вакцин у період дитинства і, як наслідок, можуть вести більш здорове і продуктивне життя. Більш того, значний прогресс був досягнутий в області розробки і впровадження нових вакцин і розширення охоплення програмами імунізації.

Наразі людство стикнулося з пандемією корона вірусної хвороби. Єдиний спосіб захиститися- це вакцинація від COVID- 19, яка масово проводиться в Україні з березня 2021 року.

Проводиться цільова поетапна вакцинація дорослого населення .

Так, станом на 20.04.2021 року в Україні 462 789 осіб отримали 1 дозу вакцини від COVID -19,

5 осіб отримали 2 дози.

Станом на 20.04.2021 в пунктах щеплення центра первинної медико-санітарної допомоги міста Синельникове вакциновано згідно Дорожньої карти з впровадження від гострої респіраторної хвороби COVID -19 1 дозою 219 осіб.

Вакцинація відбувається поетапно, починаючи з пріоритетних груп населення, безоплатна та добровільна. Вакцини , які використовують в Україні, рекомендовані Всесвітньою організацією охорони здоров’я, формують імунітет та безпечні.

Отримати достовірну інформацію про вакцинацію проти COVID -19 можна на vaccination.covid19.gov.ua або звернутися до контакт –центру 0 800 60 20 19.